Pokračovat Arrow_right_2

k dnešnímu dni jsme:

podpořili 118 dětí
přispěli na 18 projektů
předali celkem 1.202.000 korun českých
Next Next_2
Hyp%c5%a1ovi

Finanční pomoc na pořízení kočárků pro dvojčátka Františka a Vítka H.
Nadační fond AK dětem přispěl částkou 10.000,-- na nákup speciálních kočárků KIMBA NEO pro dvojčátka Františka a Vítka Hypšovi.

Dopis od maminky, p. Hypšové, kde popisuje svou situaci a účel její žádosti o finanční pomoc:

Vážení,
obracím se na vás s prosbou o příspěvek na zakoupení rehabilitačních kočárů pro naše dva čtyřleté, těžce zdravotně postižené syny Vítka a Františka.
Jmenuji se Martina Hypšová, spolu s manželem Františkem, našimi syny a šestiletou dcerou Terezkou žijeme v malé vsi na Vysočině. Kluci se narodili před 4 roky. Bylo to ve 25tt a to je posuzováno jako extrémní nedonošenost. V důsledku toho jsou kluci těžce mentálně i fyzicky postižení. Jejich základní diagnóza je DMO, mají poškozený mozek, ale mají ještě spousty dalších komplikací jako je bronchopulmonální displázie, porucha zraku, porucha příjmu potravy, vady řeči, Vítek měl krvácení do mozku a má udělaný vývod tzn. shunt. Mentálně jsou na úrovni rok a půl starého dítěte. Podstoupili již spousty operací. Často s nimi jezdíme na rehabilitační pobyty, také na ambulantní rehabilitace a cvičíme i doma.

Kluci se pohybují jen po kolenou, přískokem, sami nesedí, neumí se sami najíst ani napít. Na převoz a hlavně na vycházky používáme rehabilitační kočárky. Ty původní už jim jsou malé a tak jsme požádali o nové. Bohužel pojišťovna nám žádost zamítla, nabídla repasované, které nám nevyhovují. Z vlastních zdrojů kočárky uhradit nemůžeme, jsme momentálně závislí jen na dávkách od státu. Manžel musel totiž zůstat se mnou doma, protože péče o syny je tak náročná, že už jsem to sama nezvládala. Oslovila jsem už několik nadací a firem, zatím nám přispěli dvě nadace.

Chtěla bych vás tímto požádat o pomoc při financování těchto kočárků pro Vítka a Františka.

Děkuji Martina Hypšová