Pokračovat Arrow_right_2

k dnešnímu dni jsme:

podpořili 118 dětí
přispěli na 18 projektů
předali celkem 1.202.000 korun českých
Next Next_2
Dsc_0074

Příspěvek pro Vojtu K. na rehabilitační pobyt KLIM-THERAPY
Nadační fond Advokáti dětem poskytl Vojtovi K. finanční příspěvek ve výši 10.000,-- na specializovaný léčebný program KLIM-THERAPY v termínu 19.7.-9.8.2013.
Vojta trpí DMO a pravidelně od svých 2 let tento rehabilitační program absolvuje, což je samozřejmě pro rodinu velmi finančně náročné (zdravotní pojišťovna hradí pouze část pobytu).

Vojtovi přejeme mnoho zdraví a úspěšnou rehabilitaci v Sanatoriích Klimkovice.

Zde je jeho příběh:

Náš syn Vojta se narodil předčasně v 32 týdnu těhotenství, v únoru 1997. V 15 měsících mu byla diagnostikována DMO (dětská mozková obrna). Postižení se projevilo po očkování proti Dětské obrně.

Žijeme s rodinou v domku po manželových prarodičích, který jsme museli, kvůli našemu synovi Vojtovi, téměř od základů bezbariérově upravit, aby Vojta mohl být co nejvíce samostatný. Ukázalo se to jako výborný tah, který výrazně zlepšil Vojtův psychomotorický vývoj. Vojta se zařadil již od školky do kolektivu dětí z okolí a zajistil si kamarády na další roky školní docházky.
Na bezbariérové úpravy jsme si vzali hypotéku, kterou nyní splácíme, ale nelitujeme toho. Starší syn Tomáš studuje na Ostravské univerzitě speciální pedagogiku a je velkým pomocníkem bratra ať co se týče školy, či běžného života.

Na terapii v Klimkovicích jsme Vojtovi našetřili peníze, které jsme již použili na předchozí 2 terapie, chybí nám však 36.000,-, aby terapie mohla proběhnout v plné šíři, tedy třikrát čtyři týdny v doporučeném odstupu. Dvakrát tuto terapii již absolvoval a zbývá nám poslední terapie, která by měla proběhnout v červenci.

Jsme moc šťastni za Vojtovy pokroky, byť stály nás všechny mnoho sil i slziček.
Děkujeme, že nejste lhostejní k osudem zkoušeným dětem a dáváte nám všem naději, že může být ještě lépe.

Renáta a Bohuslav Kovalovi