Pokračovat Arrow_right_2

k dnešnímu dni jsme:

podpořili 118 dětí
přispěli na 18 projektů
předali celkem 1.202.000 korun českých
Next Next_2
Imag0016

Rehabilitační chodící pás pro Danu V.
Částkou 10.000,-- Kč jsme přispěli na pořízení speciálního rehabilitačního chodícího pásu, a to pro slečnu Danu V.. Vzhledem k diagnóze - kvadruplegické formy DMO Daně tato pomůcka pomůže ke zlepšení chůze, rehabilitaci svalů a nácviku rovnováhy.

Poděkování za Danu
Chtěla bych touto cestou velice poděkovat za pořízení RHB chodícího pásu pro mou dceru, Danu Vávrovou.
Dana se narodila s diagnózou DMO, kvadruparéza. Podle názorů lékařů Dana neměla nikdy chodit, přesto se na nohy postavila, ale problémy s rovnováhou již překonat nedokázala. Je ale potřeba, aby chůzi neustále trénovala, aby i nadále byla schopná sama se přesunout na WC, dostat se sama do postele, apod..
Pořízení RHB pásu byla pro naši rodinu jenom nereálná utopie. Peníze na pás se vybíraly rovný rok a opět v předvánoční době, v prosinci roku 2013, se konečně podařilo sehnat celou sumu, a to i díky Nadačnímu fondu Advokáti dětem, kteří Daně darovali rovných 10 000Kč.

RHB pás má již v současné době Dana doma, ve svém pokoji a pravidelně na něm procvičuje chůzi. Víme, že chodit se dá prakticky všude, ale pro někoho, pro koho je chůze možná pouze s berlemi, bez držení se ve stoji neudrží a kdo je silně slabozraký, pro toho je také chůze v terénu velice obtížná. Dana musí sledovat okolí, aby nespadla, nenarazila, aby se ji nepodsmekly berle – a potom není možné soustředit se na to, aby byla narovnaná, aby správně zdvihala nohy, apod. Věříme, že každodenní trénink v chůzi Daně pomůže, jak s nácvikem chůze, rehabilitací svalů, tak i s nácvikem rovnováhy.

Pro nás je to obrovský dárek a splněný sen.
Dana Šabatová, matka Dany Vávrové