Pokračovat Arrow_right_2

k dnešnímu dni jsme:

podpořili 118 dětí
přispěli na 18 projektů
předali celkem 1.202.000 korun českých
Next Next_2
Img_2868_(2)

Pomoc pro Michalku Láníkovou

www.michalka-lanikova.cz


Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o finanční dar na pořízení zdravotních potřeb pro naši nemocnou dcerku.
O nemoci a potřebách pro dceru :
Jmenuji se Lucie Láníková a jsem maminkou 6leté Michalky. Michalka se narodila jako zdravé dítě, ale ve dvou letech začala mít zdravotní potíže. Po vyšetření se u ní zjistilo onemocnění Metachromatická leukodystrofie. Je to genetické degenerativní onemocnění, při kterém dochází k odumírání myelinových buněk z důvodu chybějící arylsulfatázy. Nemoc se nedá léčit. Michalka přestala chodit, pohybovat se, mluvit. Začala mít problémy s polykáním a proto má voperovanou sondu na jídlo. Má spastické stavy (silné křeče v celém těle). Neustále se přidávají další potíže a proto je potřeba stále více zdravotních potřeb, které k životu potřebuje.
Účel a cíl žádosti:
Michalce začala klesat saturace kyslíku v krvi a proto je potřeba saturaci stále měřit oxymetrem, aby jsme věděli kdy je potřeba připojit kyslíkový přístroj.
Také tím, že se nehýbe má problémy s velkým zahleněním a je tedy potřeba několikrát denně hleny odsávat, aby se jí lépe dýchalo.
Má spoustu léků od bolesti a na uvolnění svalů a speciální umělou výživu.
Chtěli bychom Vás požádat o pomoc při financování příslušenství k oxymetru a k odsávačkám. Také na přispění doplatků za léky a umělou výživu.
Děkuji za Vaši pomoc
Lucie Láníková


Nadační fond Advokáti dětem poskytl rodině Láníkových finanční dar ve výši 9.630,-- a tím umožnil zakoupení příslušenství k oxymetru a k odsávačkám a také přislěl na doplatky za léky a výživu.

Michalce a celé její rodině přejeme mnoho zdraví, úsměvů a optimismu při zdolávání nelehkých životních překážek.
.
Především chceme poděkovat svým dárcům bez kterých bychom nemohli takto efektivně pomáhat.. Děkujeme.