Pokračovat Arrow_right_2

k dnešnímu dni jsme:

podpořili 118 dětí
přispěli na 18 projektů
předali celkem 1.202.000 korun českých
Next Next_2
S_pepikem

Dobíjecí moduly k řečovému procesoru pomůžou 10ti letému Filípkovi
Další naše finanční pomoc směřovala k desetiletému Filípkovi, který se potýká s několika zdravotními komplikacemi a jednou z nich je vada sluchu. Částkou 10.000,-- Kč jsme pomohli zakoupit baterie - dobíjecí moduly, určené k řečovému procesoru, který je Filipovým nezbytným každodenním pomocníkem.
Přejeme Filípkovi mnoho zdraví a také stále tak výborný či ještě lepší prospěch ve škole.


Dopis od maminky Filípka:

Dobrý den,
jmenuji se Kateřina Mitregová a touto cestou bych vás chtěla poprosit o pomoc pro mého desetiletého syna Filipa.

Můj syn se narodil s úplnou hluchotou, ADHD, jazykovou dysfunkci a atypickým autizmem. V roce 2008 mu byl v operován implantát s předpokládaným velkým přínosem ve vývoji řeči a vnímání. Po několika letech se nám začal kazit a jeho kvalita byla velmi špatná. Tak jsme se pustili do boje získání prostředků na koupi nového, kvalitnějšího řečového procesoru. Po roce a půl se nám částka ve výši 340 000,--Kč podařila vysbírat. A bylo možné jej zakoupit. Po zakoupení jsme zjistili, že s důvodu nedostatku baterii, je jeho výdrž velmi malá. Jelikož potřebuje každodenní rehabilitaci a složité trénovaní a vštěpovaní řeči. Tak dva dobíjecí akumulátory , by byli pro něj velikým přínosem. Nemuseli bychom se obávat, že mu stávající baterie dojde uprostřed vyučování a že bude opět v úplné hluchotě čekat na opětovné nabití. Každé ticho je pro něj ztrátou a zpomalování ve vývoji. I přes svůj zdravotní stav, je totiž velice inteligentní a ve 4ročníku speciální základní školy prospívá ze samými jedničkami. V jeho rozvoji, mu jen brání kvalita sluchu, která je pro něj momentálně velmi důležitá aby se rozvinula i řeč.

Chtěla bych vám moc poděkovat za vaši vstřícnost a pomoc kterou jste nám poskytli.
Má to pro mého syna veliký přínos a nelze ani slovy vyjádřit, jek moc jsme šťastní a vděční, za další šanci a pomoc v rozvoji života jako celku.
Ze srdce Děkujeme Mitregová