Pokračovat Arrow_right_2

k dnešnímu dni jsme:

podpořili 118 dětí
přispěli na 18 projektů
předali celkem 1.202.000 korun českých
Next Next_2
Cimg4176_(1)

Finanční pomoc pro Kristýnku S.
a to ve výši 5.000,--Kč, jsme poskytli na pokrytí nákladů v týdenním stacionáři CENTRUMU KOCIÁNKA V Brně. Kristýnka i přes zdravotní komplikace je velmi pilnou a šikovnou studentkou, která po ukončení ZŠ začala navštěvovat SŠ F.D. Roosevelta pro tělesně postižené v Brně. Bohužel studium nese s sebou vyšší finanční zatížení a rodina z důvodu nelehké finanční situace potřebovala pomoci. Jsme rádi, že díky našim dárcům a partnerům jsme mohli přispět alespoň z části a tak Kristýnce zafinancovat další měsíc v CENTRU KOCIÁNKA.

Přejeme Kristýnce mnoho zdraví a úspěšné zvládnutí studia na střední škole.

Maminka nám napsala:

Dobrý den,
dovolte mi, abych touto cestou ze srdce poděkovala Nadačnímu fondu Advokáti dětem za poskytnutý finanční příspěvek pro těžce tělesně postiženou dceru.
Jmenuji se Zdeňka Šteflová a jsem maminka 17 leté dcery Kristýnky, která již po narození prodělala dětskou mozkovou obrnu, z důvodu předčasného narození a onemocnění infekcí.
Zdravotní stav dcery se od malička nevyvíjel tak jak by měl, dítě se nenaučilo samo lézt ani sedět a i přes veškerou lékařskou péči a každodenní rehabilitaci dcera do současné doby sama nechodí a je odkázaná na pomoc druhé osoby. Kristýnka se přemisťuje na mechanickém invalidním vozíku a v současné době navštěvuje Obchodní školu pro tělesně postižené v Brně.
Nadační fond Advokáti dětem jsem oslovila a poprosila o pomoc z důvodu těžké finanční situace rodiny, kdy otec Kristýnky je několik roků nezaměstnaný a sociální příspěvek ani příspěvek na péči nedostačuje na pokrytí nákladů na pobyt v Kociánce, kde je dcera ubytovaná.
Jsem velice šťastná, že mohu dceři umožnit studium na střední škole, kde najde spoustu kamarádů a začlení se tak do nového kolektivu, zkvalitní se tak její život.
Ještě jednou moc děkuji Nadačnímu fondu Advokáti dětem za velikou pomoc!
Zdeňka Šteflová