Pokračovat Arrow_right_2

k dnešnímu dni jsme:

podpořili 118 dětí
přispěli na 18 projektů
předali celkem 1.202.000 korun českých
Next Next_2
Robby-grid-300x300

Příspěvek na koupací lehátko Robby pro Jonáška B.
Částkou 10.000,--Kč jsme pomohli zafinancovat speciální koupací lehátko společnosti Otto Bock. Jonášek je po náhlé mozkové příhodě upoután na lůžko a tato kompenzační pomůcka usnadní rodičům jednodušší manipulaci při koupání.
Jonáškovi přejeme mnoho zdraví a především zlepšení jeho zdravotního stavu.

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o finanční dar na pořízení koupacího lehátka pro mého syna Jonáše.

Jmenuji se Veronika Plechatá a jsem maminkou 7letého chlapce Jonáška, který se narodil jako zdravé miminko. Do necelých pěti let byl zdravý, navštěvoval školku, kde si hrál se svými vrstevníky, byl velmi pohybově nadaný, jezdil na kole, lyžovat, plaval a výborně běhal. V září 2011 se nám změnil celý život, Jonášek prodělal cévní mozkovou příhodu s dekompresí mozku a krvácením do mozku. Upadl do kómatu. Byla mu odstraněna část lebky, a zavedena tracheostomie. Po dvou měsících byl převezen z JIRP z Plzně do Klatovské nemocnice s morfínovými náplastmi , kde po několika měsících na naší žádost začala odvykací léčba, též jsme si vybojovaly zavedení Pegu aby nemusel být stále sondován. Po roce a čtvrt jsem si Jonáška vzala z nemocnice domů.
Jonáš je stále v kómatu (Apalický syndrom), neotevře oči, nekomunikuje, dýchá pomocí tracheostomie, krmen Pegem, nemá část lebky, má veliký hydrocefalus, od listopadu 2013 má zavedený VP-shunt díky lékařům v Motole, kteří dali synovi šanci. Nyní bojuji o navrácení kosti, abych s ním měla o něco jednoduší manipulaci a péči o něj.
Účel a cíl žádosti:

Chtěla bych Vás tímto poprosit o pomoc při financování této kompenzační pomůcky pro Jonáška, koupání je pro mě velice náročné, Jonášek mi s ničím nepomůže a roste jako jeho vrstevníci.

Děkuji Veronika Plechatá