Pokračovat Arrow_right_2

k dnešnímu dni jsme:

podpořili 118 dětí
přispěli na 18 projektů
předali celkem 1.202.000 korun českých
Next Next_2
P1100199

Davídek si mohl koupit zdravotní židličku...

... a to díky našim dárcům! Částkou 10.000,--Kč jsme pomohli přispět na zakoupení zdravotní židle Flint pro 5letého Davídka, který se potýká s komplikacemi jako je dětská mozková obrna. Židle umožní lepší komfort při krmení, nejen doma, ale také v mateřské škole. Davídku, přejeme Ti hodně zdraví a příjemně strávený čas v mateřské školce.


Dobrý den,
obracím se na vás s velkou prosbou o příspěvek na pořízení zdravotní židličky pro mého syna.

Jmenuji se Miroslava Svojanovská a jsem maminkou krásného chlapečka Davídka, který se narodil před 5ti roky a i přes velké komplikace u porodu "prý zdravý". Okolo třetího měsíce se u Dády objevily záškuby a následovala řada vyšetření v Pražské Thomayerově nemocnici v Krči. Z nemocnice jsme odjížděly s diagnózou epilepsie, těžká psychomotorická retardace, DMO kvadruparéza, mikrocefalie, hypotonie, krmený byl sondou přes nosní dírku. Davídek pouze ležel a spinkal jako hadrová panenka.
Od té doby uběhly 4 roky. Nyní se Dáda přetočí na obě strany. Posadí se a leze. S oporou se postaví. A i přes vše zlé co mu život nadělil je veselé a šťastné dítě.
Velký problém nám dělá krmení. Máme pořád mixovanou stravu. Dáda jídlo neumí pokousat a nepolyká ho. Je to boj ho nakrmit a s trávíme tím mnoho času. Proto potřebujeme pořídit speciální židličku, kterou máme odzkoušenou z lázní. Ta nám s jídlem moc pomůže. Davídek je v ní stabilní. Hodně přivázaný se zklidní a soustředí se na jídlo.
Tímto bychom vás chtěli požádat o příspěvek na zakoupení židličky Flint od firmy Patron. Židlička by pomohla nejen Davídkovi a mamince, ale také učitelkám ve speciální mateřské školce, které Dádu denně krmí.

Davídek s maminkou