Pokračovat Arrow_right_2

k dnešnímu dni jsme:

podpořili 118 dětí
přispěli na 18 projektů
předali celkem 1.202.000 korun českých
Next Next_2
P7160102

Zuzanka má nový rehabilitační kočárek,...
...na který Nadační fond Advokáti dětem přispěl částkou 10.000,--Kč. Dvouleté Zuzance stávající kočárek již nestačil a dle doporučení neuroložky, bylo nutné zakoupit více vyhovující, nabízející vícero možností polohování a komfortu. Jsme rádi, že jsme mohli rodinu alespoň částečně podpořit a kočárek se podařilo zakoupit.

Maminka Zuzanky nám napsala:

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o finanční dar na pořízení rehabilitačního kočárku Kimba Spring pro mou dceru Zuzanku.

Jmenuji se Lucie Musílková a jsem maminkou téměř dvouleté Zuzanky, která se narodila jako od pohledu zdravé a krásné dítě. Nicméně od začátku se nám nezdálo něco v pořádku, neustále plakala, propínala se, špatně sála a skoro nespala. Od tří týdnů věku jsme rehabilitovali pro dráždivost a od měsíce věku jsme navštěvovali neurologa. V sedmi měsících byla nakonec Zuzance při diagnostickém pobytu ve FTN v Krči diagnostikována epilepsie.

Zuzanka je těžce mentálně i hybně postižená, je na úrovni patologického novorozence a je plně odkázaná na péči druhé osoby. Sama nedá najevo ani hlad (je velmi těžké jí nakrmit, velmi nerada jí) a žízeň a není schopna se sama vyprázdnit, k čemuž potřebuje pomoc dvou osob. Nedrží hlavičku, nepoužívá ruce (pouze mycí pohyby nebo si je kouše), sebepoškozuje se kopáním, kousáním a štípáním, pouze leží a točí se na boky, když má dobrý den, je schopná se i skoro otočit na bříško. Miluje vodu, tichou hudbu a doteky. V současné době Zuzanky stav klinicky připomíná Rettův syndrom, nicméně výsledky genetických vyšetření zatím nic neprokázaly.


Vzhledem k tomu, že normální kočárek je pro Zuzanku absolutně nevyhovující, doporučila nám ošetřující neuroložka pořídit zdravotní kočárek, který by nám pomohl a usnadnil život. Z vyzkoušených kočárků Zuzance vyhovoval nejvíce Kimba Spring od firmy Otto Bock,.

Chtěla bych Vás tímto poprosit o pomoc při financování této kompenzační pomůcky pro Zuzanku.

Děkuji a přeji pěkný den!

Lucie Musílková