Pokračovat Arrow_right_2

k dnešnímu dni jsme:

podpořili 118 dětí
přispěli na 18 projektů
předali celkem 1.202.000 korun českých
Next Next_2
L1040144

Ondra může absolvovat speciální rehabilitaci.
Dalším dětským úsměvem, který se nám díky podpoře našich dárců a partnerů podařilo rozzářit byl úsměv 12tiletého Ondřeje, kterému jsme částkou 10.000,--Kč přispěli na synergickou reflexní terapii. Ondřej bojuje s dětskou mozkovou obrnou a díky této terapii je možné zrehabilitovat krční a bederní páteř a následně uvolnit všechny svaly a orgány, které jsou díky spasticitě přilepené k žebrům. Cílem terapie je, aby zapojoval dolní končetiny a mohl se na ně postavit.


Dopis Ondřejovi maminky:

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o finanční dar na synergickou reflexní terapii pro mého syna.

Jmenuji se Alena Kotyková, jsem maminkou 12letého chlapce Ondry. Ondra se narodil jako zdravé dítě ,ale bohužel přišel na svět v době povodní a celý Ústecký kraj sledoval, co bude dál, kolik vezme vody Litoměřicko, kolik se dostane k nim, jak to bude vypadat dál apod. Mezi nimi byli I lékaři z Ústecké porodnice. Ondra se narodil v pátek zhruba ve 23 hodin, byl v inkubátoru po velmi těžkém porodu. Druhý den mi ho přinesli ke kojení a on nic. Dvakrát natáhl a začal strašně brečet, To trvalo celé dopoledne. Sestra lékaře upozornila, že se jí to nezdá, že je se synem něco v nepořádku. Přede mnou ji lékař velice hrubě vynadal a odešel. A za dalších 24 hodin mi řekl, že Ondra má vnitřní otok mozku a ze 3 cév ,které přivádí kyslík do mozku, má funkční pouze jednou a to na 50%. Nasadili mu prášky na odvodnění, ale bohužel bylo již pozdě, synovi odumřeli různé části mozku, takže “vypadá jako cedník . Nejhorší pro mě bylo to, že z vymodleného syna mám sice krásného, ale handicapovaného. Byla to smutná doba. Dnes jsem díky němu jiný člověk, neřeším blbosti a soustředím se pouze na životně důležité věci, jako je zdraví, jak moje, tak synovo.

Ondrova diagnoza je DMO – spastická kvadruparéza a West syndrom, což je epilepsie
Ondra je díky svému postižení motoricky na úrovni cca 3měsíčního dítěte. Sám nesedí, neleze, nechodí, ani se nepřetočí. Přesto je pro něj nezbytně nutné rehabilitovat a cvičit. Mentálně je na úrovni hluboké mentální retardace, ale I tak rozumí. Bohužel nemluví a díky veliké spasticitě v kloubech není schopen ani používat končetiny. Jediné, co zvládá a za což jsem ráda, snaží se šlapat na speciálním přístroji – motomedu.

V lázních jsem dostala doporučení na synergickou reflexní terapii a speciální vzduchové PANat dlahy. Oboje jsme v lázních v Teplicích vyzkoušeli a s efektem. Proto jsme se rozhodli v terapiích pokračovat, ale bohužel zdravotní pojišťovny ji nehradí.

Chtěla bych Vás tímto poprosit o pomoc při financování této terapie.

Děkuji Alena Kotyková