Pokračovat Arrow_right_2

k dnešnímu dni jsme:

podpořili 118 dětí
přispěli na 18 projektů
předali celkem 1.202.000 korun českých
Next_2
Karol%c3%adnka

Podpora projektu "Komplexní péče o nemocné cystickou fibrózou" ve spolupráci s Klubem nemocných cystickou fibrózou, o.s.

www.cfklub.cz


Nadační fond Advokáti dětem, v rámci grantového řízení zvolil spolupráci s Klubem nemocných cystickou fibrózou, o.s. a podpořil je částkou 10.000,-- na realizaci projektu "Komplexní péče o nemocné cystickou fibrózou". Děkujeme především svým dárcům a partnerům, bez kterých bychom nemohli tuto pomoc zrealizovat.Vážení zástupci Nadačního fondu Advokáti Dětem,

velice ráda bych Vám jménem našeho občanského sdružení Klubu nemocných cystickou fibrózou poděkovala za pomoc a podporu slaných dětí.

Podpora projektů, které mají za cíl zlepšit kvalitu života nemocných cystickou fibrózou a jejich rodin, má pro nás velký význam, a tak ještě jednou, prosím, přijměte naše vřelé poděkování.

Těšíme se, že v naší započaté spolupráci budeme pokračovat.

Bez Vaší pomoci bychom pomáhat nemohli.


S přátelským pozdravem a přáním krásného dne,


Bc. Lenka Eislerová, DiS.
ředitelka Klubu nemocných cystickou fibrózou, o.s.
www.cfklub.czCo je cystická fibróza?
Cystická fibróza (CF) je dědičně získané nevyléčitelné onemocnění. Vážně postihuje trávicí a dýchací systém. Charakteristická je tvorba abnormálně hustého hlenu, který zůstává v dýchacích cestách a slinivce břišní. Nemocní nemohou odkašlávat hlen z plic a tím dochází k rozmnožení bakterií, které způsobují trvalý zánět. Slinivka břišní blokovaná hustým hlenem nemůže uvolňovat enzymy nutné k trávení. Cystickou fibrózu provázejí i další komplikace – diabetes, cirhóza jater, osteoporóza, neplodnost u mužů atd. Zhruba polovina nemocných se dnes dožívá 32 let. Nemocní potřebují každodenní náročnou léčbu.

Klub nemocných cystickou fibrózou
Klub nemocných cystickou fibrózou vznikl v roce 1992. Je jedinou neziskovou organizací, která sdružuje a pomáhá takto nemocným v ČR. Poskytuje psychologické a sociální poradenství. Přispívá nemocným na zdravotnické pomůcky a rekondiční pobyty. Vybavuje nemocnice specializovanými přístroji. Vydává edukační materiály pro nemocné cystickou fibrózou a také aktivně informuje veřejnost o tomto onemocnění. Více informací naleznete na stránkách Klubu nemocných CF www.cfklub.cz