Pokračovat Arrow_right_2

k dnešnímu dni jsme:

podpořili 118 dětí
přispěli na 18 projektů
předali celkem 1.202.000 korun českých
Next Next_2
Fotka_rom%c3%a1nek

10ti letý Románek může rehabilitovat na novém stroji MOTREN DUO 3,
který jsme pomohli zafinancovat částkou 10.000,--Kč.
Románek si od narození nese několik diagnóz, přesto je velmi statečný a šikovný chlapeček, který díky novému rehabilitačnímu stroji MOTREN DUO 3 bude moci zlepšit celkovou koordinaci těla a motoriku. Přejeme mu mnoho zdraví a pokroků!


Maminka Románka nám dovolila nahlédnout do jejich životního příběhu, za což jí děkujeme:

Románek Jahelka se narodil nedonošený, v 31. týdnu těhotenství. Porodní váha 1030g. V roce mu byla diagnostikována těžká PMR, DMO-kvadruparetcká forma s levostrannou převahou. Jde o celkovou hypotrofii mozku a úbytek bílé hmoty. Další diagnózy jsou strabismus a centrální i periferní porucha zraku. Porucha růstu, neprospívání, skolióza, luxace kyčle.

Jedná se o drobného, tělesně i mentálně hendikepovaného chlapečka, který váží v 8mi letech cca 11kg. Nechodí, ani nesedí. Plazí se pouze po břiše pomocí rukou, nohy spíš nepoužívá. Cvičí Vojtovu metodu. Problém s příjmem potravy-stále jí pouze mixovanou stravu. Centrální porucha zraku a šilhání. Špatná koordinace a motorika rukou. Neudrží zcela hlavu ani rovnováhu. Levá strana těla je horší. Používá převážně pravou ruku.

Rozumí, ale nemluví, dorozumívá se gesty a zvuky. Občas rukou ukáže např. že potřebuje na záchod, jíst… říká deda, baba,mama,di, ham ….. Je to usměvavý kluk, který má zájem o vše kolem. Moc rád má obrázky, pohádky a společnost. V září nastoupí již do třetí třídy speciální školy, kterou navštěvuje jednou týdně.

Rychle vyrostl a došlo ke zhoršení problémů s páteří a především s kyčlemi. Svaly na nohou jsou ochablé, zkrácené a podílí se na deformaci kyčlí, které táhnou, kam nemají. Koncem loňského roku absolvoval operaci vazů způsobujících luxaci kyčle. Nyní je potřeba pravidelná rehabilitace. Pokud se kyčel samovolně nezakloubí, pravdě podobně bude následovat další operace. Pro jeho budoucnost je důležité každodenní procvičování. Proto jsem žádala nadaci o pomoc a příspěvek na pořízení rehabilitačního pohybového přístroje Motren Duo 3.

Tímto bych chtěla moc poděkovat Nadačnímu fondu Advokáti dětem za dar ve výši 10 000,-Kč, který nám v červenci 2014 schválila. Pro Románka je to ten nejdůležitější přístroj, který ovlivní jeho další život. Děkuji Matějková