Pokračovat Arrow_right_2

k dnešnímu dni jsme:

podpořili 118 dětí
přispěli na 18 projektů
předali celkem 1.202.000 korun českých
Next Next_2
Marek_trne%c4%8dka_so%c5%88a_kl%c3%ad%c4%8dov%c3%a1

Mareček již bezpečně cestuje v nové speciální autosedačce SASCHA.
Na tuto autosedačku jsme částečně přispěli téměř 7letému Marečkovi, a to částkou 10.000,--Kč. Tato autosedačka má speciální zádržný systém, který umožní bezpečnou přepravu handicapovaných dětí autem. Marečku, přejeme Ti hodně zdraví a radostných úsměvů.


Maminka nám napsala:


Dobrý den,

obracím se na Vaši nadaci s prosbou o finanční příspěvek na zakoupení autosedačky se speciálním zádržným systémem SASCHA, výrobce PATRON BOHEMIA, pro svého nemocného syna.

Jmenuji se Soňa Klíčová a mám dvě děti, třináctiletou dceru Nikolu a šestiletého syna Marka. Na výchovu dětí jsem sama, jelikož otec Marečka neunesl jeho stav, styděl se za něj a opustil nás. Mareček má tři těžké diagnózy – těžkou mentální retardaci, hyperkinetickou poruchu (ADHD) a atypický autismus. Nemluví, snad jen nějakých pět slůvek. Jelikož jezdíme stále po lékařích, rehabilitacích, logopedii, do střediska Rané péče a také denně do speciální mateřské školy, je pro nás velmi důležité auto a hlavně bezpečnost. Protože syn jako autista nesnáší určité změny a některé situace ho vyvedou z míry natolik, že útočí nejen na nás, ale i na lidi kolem, je nemožné používat veřejné dopravní prostředky. Z tohoto důvodu dostal syn příspěvek na speciální pomůcku – automobil a to v plné výši. Teď ale sháním dobré lidi a nadace o poskytnutí příspěvku na speciální autosedačku s pětibodovým zádržným systémem do 60 kg. Jediným výrobcem takové autosedačky je Patron Bohemia a jedná se o sedačku SASCHA. Ostatní autosedačky, i ty speciální, jsou do 36 kg (např. Otto – REHA). Syn už teď ale má 37 kg. V autě musí být připoután, protože při svém stavu nerozlišuje nebezpečí otevření okna, přelezení za mnou k volantu a když ho něco vykolejí, třeba mu něco spadne, dere se za mnou, trhá mi vlasy, kouše. Z HELP CENTRA Olomouc nám autosedačku předvedli a opravdu vyhovuje po všech stránkách.

Tuto autosedačku a seznam nadací nám pomohli najít ve Středisku rané péče v Olomouci, kde jsou báječní lidé na svém místě. Vás tedy prosím o pomoc v mé nelehké situaci. Prosím za sebe, že budu mít jistotu o bezpečí syna, prosím i za něj, že se mu bude pohodlně cestovat a také za dceru, která musí všude jezdit vzadu s ním a čelit jeho náladám.

Děkuji za naději, že pomůžete a děkuji za Vaši práci, která je opravdu pro tyto děti i dospělé potřebná a velmi pomáhá. Věřte, že já vím o čem mluvím. Vím, jak taková pomoc je opravdu k nezaplacení. Ještě jednou z celého srdce děkujeme.

Soňa Klíčová