Pokračovat Arrow_right_2

k dnešnímu dni jsme:

podpořili 118 dětí
přispěli na 18 projektů
předali celkem 1.202.000 korun českých
Next Next_2
Motren

Přístroj Motren posílí Kubíkovi svaly a pomůže zlepšit jeho motorické možnosti
Další finanční dar ve výši 9.000,--Kč jsme poskytli na zakoupení rehabilitačního přístroje Motren Duo 2 pro Jakuba Balcárka.

Maminka Kubíka nám napsala:

Vážená paní, pane,

chtěla bych Vás požádat o finanční dar na zakoupení rehabilitačního přístroje Motren Duo 2 pro syna Jakuba Balcárka.
Jedná se o pohybový rehabilitační přístroj, který pomůže Kubovi i v období nepříznivého počasí k udržení svalové síly. V Jánských Lázních úspěšně používal přístroj Motomed, který má obdobnou funkci. My jsme pro domácí rehabilitaci zvolili levnější, ovšem ne méně kvalitní Českou verzi.

Ráda bych Vám napsala něco málo o Kubovi.
Hned po narození se u něj projevilo vážné onemocnění svalů, které se lékařům podařilo diagnostikovat až loni jak kongenitální myopatii.
Od svých tří týdnů pravidelně několikrát denně cvičí a díky tomu se podařilo, že se Kuba ve svých 12 letech udrží s oporou ve stoje a je schopen se na krátkou vzdálenost pohybovat na chodítku, i když většinou za asistence a jištění rodičů. Abychom zapojili do cvičení co nejvíc svalových skupin, snažíme se využívat různé pohybové aktivity, jako jsou Vojtova a Bobathova metoda, pasivní protahování, polohování na stojanu, plavání, hiporehabilitace, canisterapie, jízda na zdravotní tříkolce. Pokud některá z těchto aktivit vypadne (počasí, nebo nemoc), Kuba velice rychle slábne, dlouze a těžce se pak vracíme do původního stavu, navíc nikdy nevíme, zda nebude zhoršení již trvalé.
V současné době se jeho zdravotní stav dlouhodobě horší, Kuba má často problém zvednout ruce, dostat se na postel, nebo samostatně na záchod. Upínáme se k přístroji Motren Duo 2, který je schopen aktivní i pasivní rehabilitace rukou i nohou. To znamená, že pokud Kuba nebude moct, přístroj přebere aktivitu za něj a bude docházet alespoň k udržení rozsahu pohybu a protažení.

Kuba není dítě, které je zvyklé jen brát. Je chytrý, velice dobře se učí a snad proto od malička přemýšlí, jak by i on mohl být užitečný. Sám se snaží pomáhat jiným, je čestným členem o.s. Pro dotyk (zabývá se hiporehablitacemi a canisterapií), kde pomáhá při všech veřejných akcích, fotí i účinkuje. V konečných fázích přípravy nových koní a psů je vždy spolehlivým„ testačním jezdcem“ a perfektním psovodem. Ke všem těmto aktivitám přistupuje velice zodpovědně a obětavě a myslím, že je i velkým příkladem pro ostatní.
Nijak se také netajím tím, že je to kluk se vším všudy, to znamená, že má pusu prořízlou, dokáže i pěkně pozlobit a vymýšlet lumpárny, ale pomoc si jistě zaslouží.

S pozdravem Jana Balcárková