Pokračovat Arrow_right_2

k dnešnímu dni jsme:

podpořili 118 dětí
přispěli na 18 projektů
předali celkem 1.202.000 korun českých
Next Next_2
Dscf4086

Finanční dar na zakoupení kompenzačních pomůcek pro Adámka Fantíka
Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o finanční dar na pořízení kompenzačních pomůcek – konkrétně terapeutického stolečku a abdukčního klínu k polohovacímu zařízení - pro mého syna.
Jsem maminkou skoro 5ti letého chlapečka Adámka, který se narodil předčasně ve 28.tt s porodní hmotností 430g. Měl štěstí, že lékaři mi stihli napíchat injekce pro dozrání jeho plic a proto nemusel být při narození kříšen, přesto měl velkou řadu různých komplikací včetně pozdní sepse, se kterou hodně bojoval, v inkubátoru si pobyl 100dní a domů byl propuštěn téměř po 5ti měsících od narození s hmotností 2300g. Od samého začátku měl potíže s příjmem potravy (má GER a torzi žaludku s bublinou tlačící na bránici) a přibýváním na váze a růstem, což trvá dodnes. Syn má velmi opožděný a nerovnoměrný psychomotorický vývoj, nemluví – pouze pár slůvek, kterým rozumí spíše blízcí, má částečně potíže i s porozuměním řeči, má potíže i pohybové (naštěstí ale chodí, i když to není chůze dokonalá a venku v podstatě nechodí vůbec) a psychické potíže – trpí úzkostmi, je hyperaktivní, porucha spánku, atypický autismus a krom jiného se léčí růstovým hormonem, prodělal již několik operací a další poměrně náročné ho v budoucnu ještě čekají. Jezdíme často na různé kontroly do Prahy Motola a spoustu dalšího „obíháme“ v našem městě.

Vzhledem k tomu, že syn nemá absolutně nejmenší zájem o jídlo, přičemž ani vyhladovění ho nedonutí jíst (to je mnohokrát vyzkoušeno), je pro něj jídlo vyloženě „za trest“. V podstatě denně zvrací (někdy méně, někdy i 5krát za den), sám se nenají, lžičku do ruky při jídle nevezme, nic neochutná (to zcela výjmečně, že něco olízne). Proto byl donedávna stále krmen v dětské židličce, která už byla zcela nevyhovující a proto, že na klasické židli nesedí, navíc by z ní spadl, jelikož se u jídla kroutí ze strany na stranu a nebo „ by utekl“, musela jsem naši situaci začít řešit a to tak, že jsem tedy požádala o poukaz lékaře o speciální židličku, který zdravotní pojišťovna schválila a židličku jsem tak mohla pořídit. Bohužel však pojišťovna na řadu dalších potřebných věcí jako např. terapeutický stoleček nepřispívá, proto jsou rodiče nuceni obracet se na pomoc nadací, jelikož často není v jejich silách tyto další pomůcky ze svých zdrojů opatřit. Velmi si těchto nadací vážím a jsem moc vděčná za to , že tu jsou a našim dětem pomáhají. Též v dohledné době ještě musím začít řešit i kočárek, protože komerční už také nevyhovuje a zrovna tak postýlka, kterou má syn také ještě „miminkovskou“.

Chtěla bych Vás tímto poprosit o pomoc při financování kompenzačních pomůcek pro Adámka.

Předem velmi děkuji.

S pozdravem

L. Fantíková

Nadační fond Advokáti dětem věnoval rodině Fantíkových finanční dar ve výši 3 292,-- na zakoupení polohovacích pomůcek - terapeutický stoleček a abdukční klín pro Adámka, kterému by tyto pomůcky měly pomoci vyřešit problém sezení u stravování.

Adámkovi přejeme, aby byl s pomůckami spokojen a také mu přejeme mnoho zdraví a co nejvíce spokojených a usměvavých dnů.