Pokračovat Arrow_right_2

k dnešnímu dni jsme:

podpořili 118 dětí
přispěli na 18 projektů
předali celkem 1.202.000 korun českých
Next Next_2
Pavel_kapras

Pohybová terapie Kosmík přináší Pavlíkovi nemalé pokroky
Částkou 10.000,--Kč jsme přispěli na speciální pohybovou terapii Kosmík v rehabilitačním centru Axon, v Praze. Malý Pavlík trpí dětskou mozkovou obrnou - spastická dipareza, nesnese hluk ostatních dětí, tak rodinu musela volit individuální rehabilitační program právě v tomto centru.

"Dobrý den,
chtěli bychom Vám moc poděkovat za finanční přispění na terapii Kosmík na klinice Neuroaxonu.
Pavlík terapii zvládnul na jedničku. I přesto, že Pavlík má velký strach z dětí tak nám terapeuti vyšli maximálně vstříc a cvičení probíhalo v samostatné místnosti, nedocházelo k žádnému kontaktu s dětmi. Každý den poctivě 4 hodiny cvičil. Začínal nahříváním, masáží, protahováním a neuromobilizací - tlak do kloubů a aktivace receptorů vedoucích informace o stavu kloubů do mozku. Tuto metodu zaučují rodiče na konci terapie. Další část cvičení byla ve speciální kleci, kde Pavlík zvedal kladky o různé hmotnosti. Tato metoda pomáhá k nápravě oslabených nebo zkrácených svalů. Třetí část terapie byla ve speciálním oblečku therasuit, kde opět posiloval svaly, které neumí ovládat a následně nacvičoval chůzi o berličkách. Poslední část se skládala z několika fází. Motomed, oxygenterapie a snoezelen, kde děti relaxují.
Pavlík je celkově uvolněnější. Naučil se šikmý sed. Sice ho musíme stále upozorňovat, aby si sedl tak jak má, ale už ví, jak se sedí správně a chvilku tak i vydrží. Největší posun jsme zaznamenali u stání v prostoru. Dřív vydržel maximálně pár sekund a teď vydrží i minutu.
Moc děkujeme, že jsme i díky Vám mohli tuto terapii podstoupit.

Barbora Kaprasová"